ESOX RRR BEETLE – feeder. Recenzia.

2. 12. 2017

Prvou známkou naozaj kvalitného výrobku je dlhodobá výroba bez akýchkoľvek zmien . RRR Beetle RRR Beetle Quatro o ktorých chcem písať, túto zásadnú podmienku spĺňajú  a vyrábajú sa  približne od roku 2010 a to bez zmien. Treba podotknúť že RRR QUATRO 330/360 prišiel na trh o niečo neskôr, ako model s predlžovacím dielom.

RRR Beetle vyvinula firma ESOX ako svoj vlastný originálny model v spolupráci s pracovníkmi  rybárskeho časopisu „Ryby, rybky, rybičky“.  Preto  sa bude ťažko porovnávať s inými modelmi, keďže pomerne veľké rozdiely sa  vždy nájdu.

RRR Beetle sa vyrába v dvoch dĺžkach a to v dĺžke 360 cm a 330 cm. Obidva konkrétne prúty  sú v tvrdosti  medium /heavey, čo znamená,  že sú takpovediac svojou  vrhacou záťažou univerzálne modely.  Pri týchto modeloch  je ideálna záťaž kŕmidla pre vrhnutie vrátane krmiva na ňom, cca 50-100 g. Dovolím si zdôrazniť, že pokiaľ chcete vrhať celou silou, tak smerodajná záťaž a to pre všetky prúty je vždy tá spodná.

Tento model  však  pôsobí klamlivo. Ak ho chytíte do rúk, pôsobí viac ako plavačkársky  a ani nie ako feederový prút. Je veľmi ľahký . Avšak má vynikajúci  vrhací potenciál a aj napriek tomu, že pôsobí ako tenký a krehký prút, opak je pravdou.  Osobne som skúšal aj tvrdé nahadzovanie  a preťažovanie prútu, keďže ho mám vo výbave a prežil to bez ujmy.  Je vyrobený z vysoko modulovaných uhlíkov, ktoré bývajú zvyčajne krehké. Výrobca firma ESOX však kompenzoval krehkosť a štíhlosť prútu  hrubšími stenami blanku ( rúrok z ktorého je prút vyrobený) .

Tu je potrebné zdôrazniť , že  uhlík z ktorého je  prút vyrobený je drahý, preto  sa na jeho objeme zvykne šetriť, aby  bola cena prijateľná pre zákazníka.  Keďže však  firma ESOX vyrobila prút priamo pre ňu, mohla si dovoliť  šetriť menej a pre zákazníka pripraviť  kvalitu za rozumnú cenu.

Súčasťou prútu sú samozrejme aj tri  špice rôznych tvrdostí  vhodné na veľmi jemné chytanie, či tvrdšie  zábery a hrubšie zaobchádzanie.

ESOX RRR Beetle je vhodný na všetky typy vôd  vrátane tečúcich. V dĺžke 330 cm sa dokonca dá použiť aj na prívlač s gumenými nástrahami. Výhodou  sú vymeniteľné špice a tiež možnosť  hodiť nástrahou ďaleko.  Mimochodom zdolávanie veľkej ryby na takomto prúte, ktorý je tenký a pôsobí subtílne je  jednoducho zážitok.

Práve pre tých rybárov , ktorí by chceli používať feeder  aj na iné spôsoby lovu, trebárs spomínanú prívlač,  vyrobila firma ESOX  feeder s predlžovacím dielom.  RRR Beetle QUATRO 330/360.

Tento feeder v dĺžke 330 cm sa dá ďalším  dielom predĺžiť dĺžku 360 cm a je teda naozaj veľmi variabilný a praktický.

Ak spomíname všetky výhody takéhoto prútu, treba ešte spomenúť , že sa dá použiť nielen na klasickým lovom feederovým spôsobom, ale aj na ťažko prívlač a vzhľadom k tomu, že je ľahký a tenký, tak  aj na lov ťažšími plavákmi, tzv. waglermi, alebo aj na lov so živou rybkou na plavák.

Vrelo odporúčam.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Technické parametre prútov:

RRR Beetle 330

Dĺžka 330 cm – Tr. dĺžka – 118 cm -  Akcia – medium/heavey - Hmotnosť  187 g –Počet očiek 13

RRR Beetle 360

Dĺžka 360 cm – Tr. dĺžka – 128 cm -  Akcia – medium/heavey - Hmotnosť  210 g –Počet očiek 13

RRR Beetle Quatro 330/360

Dĺžka 330/360 cm – Tr. dĺžka – 129 cm -  Akcia – medium/heavey - Hmotnosť  230 g –Počet očiek 13

 


Diskusia


Pridať reakciu

Vaše meno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentára:*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka:
image  
* povinné položky

 • Autor:
  jan
  Dátum:
  4. 12. 2017
  koupil jsem 2 esox spider 3,7 m tak uvidim
 • Autor:
  Daniel Jankech
  Dátum:
  4. 12. 2017
  Kúpili ste dobre:-)

Nezmeškajte žiadnu akciu a zľavu!

Chcete vedieť o zľavách a akciách skôr ako ostatní? Prihláste sa k newsleteru.