Okuma Longbow LB – Recenzia.

8. 5. 2016

V histórii priemyselnej výroby sa málokedy stáva, že nejaký výrobok ( auto, počítač, či trebárs navijak) je dlhodobo natoľko úspešný, že ani v horizonte takmer jednej generácie nie je potrebná dokonca ani drobná inovácia na zlepšenie úžitkových vlastností  výrobku a tento stále technicky a kvalitatívne vyhovuje požiadavkám zákazníkov a stále je žiadaný.

 Ak rátame životnosť navijaka  v rozmedzí  5-7 rokov a auta 15 až 20 rokov znamená to, že ak by bol nejaký automobil natoľko úspešný ako Okuma Longbow, musel by sa vyrábať v nezmenenej verzii aspoň 50-60 rokov, čo je v dnešnej dobe asi nemožné.

Séria navijakov Okuma Longbow LB  bola uvedená na slovenský trh v r. 2000 a odvtedy sa predáva stále v rovnakom vizuálnom vzhľade a technickom prevedení až dodnes. Navijaky sú  masívneho prevedenia, určené predovšetkým na lov na položenú.  V menších veľkostiach 30 - 60 sú vhodné na bežné  malé a stredne veľké vody.  ( 30, 40 aj na feeder) Vo veľkosti  65- 90 sa používajú aj na vyvážanie, lov sumcov a morský rybolov.

V rozmedzí  rokov 2009-2010 sa svetový leeder vo výrobe navijakov firma Okuma pokúšala priviesť na trh nový model baitrunnera Okuma Longbow II . Aj napriek tomu že bol vylepšenou verziou Okuma Longbow LB  a to zvýšením počtu ložísk zo šesť na deväť,  trh ho akceptoval len v menšej miere.  Počet ložísk sa nestal ťahákom, keďže na novom modeli nebola špeciálna rýchlosklopná kľučka  a okrem toho oproti pôvodnému modelu  bola jeho cena asi o 25% vyššia. (Nech Vás nepomýli naša akciová cena 39,90 na posledné kusy tohto navijaka vo veľkosti  50 na našej stránke, ide o výraznú zľavu na dopredaj modelu)  Mimochodom ide o mimoriadne kvalitný výrobok za vynikajúcu cenu. Odporúčam.

Nechcem sa rozpisovať o technických parametroch Okumy Longbow LB a jednotlivých veľkostiach, nájdete ich na našej stránke.  Avšak  chcem sa pozrieť na Longow LB z hľadiska mojich skúseností ako predajcu, keďže tento navijak je v trvalej ponuke  našej predajne od dôb, kedy vyšiel na trh a za dlhé roky máme naozaj slušnú štatistickú vzorku.

Počas  záručnej doby sa  poruchy na tomto modeli  vyskytli naozaj len veľmi zriedkavo, ak vôbec. Ani po dlhoročnom a veľmi častom používaní sme nezaznamenali  poruchy na ozubení a to naši zákazníci nie vždy zaobchádzali s navijakom v rukavičkách.  Asi jedinou drobnou závadou ktorá sa môže vyskytnúť  po dlhoročnom používaní je únava sklopného mechanizmu kľučky.  Oprava sa rieši výmenou kľučky  a trvá cca 1 minútu. ( Náhradné kľučky na všetky veľkosti máme na sklade)

Navijaky Okuma Longbow použili naši zákazníci naozaj na všetkých možných revíroch a na mnohé spôsoby lovu a sú naozaj dlhodobo preverené.  Ako predajca, rybár a autor článku si dovolím tvrdiť, že z hľadiska pomeru ceny a kvality je to najlepší navijak posledných dôb na európskom trhu  a svojou kvalitou určite dosahuje  parametre konkurenčných výrobkov i násobne drahších. Ak chcete chodiť na ryby naozaj často, a túžite po navijaku s ktorým nemusíte narábať v rukavičkách, určite je to práve Okuma Longbow LB.

Za team Esoxfish

Daniel Jankech.

PS . Publikujte u nás Váš článok a ako odmenu získajte zľavu 15% bez ohľadu na výšku nákupu. 


Diskusia


Pridať reakciu

Vaše meno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentára:*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka:
image  
* povinné položky

 • Autor:
  Fabriová
  Dátum:
  21. 11. 2020
  Dobrý deň, potrebovala by som kľučku a ešte nejaké diely na OKUMA navijak LB680, kde by som ich mohla objednať? Máte kamnennú predajňu v BA? dakujem
 • Autor:
  Daniel Jankech
  Dátum:
  22. 11. 2020
  Vašu požiadavku mi zašlite na e-mail. Toto je priestor na diskusiu o navijakoch. Ďakujerm.
 • Autor:
  Patrik Mikus
  Dátum:
  6. 11. 2020
  Dobry den, Chcel by som sa informovat ohladom klucky na okuma longbow lb 60. Cena a sposob objednania. Dakujem
 • Autor:
  Daniel Jankech
  Dátum:
  6. 11. 2020
  Prosím oslovte ma na e-mail. Diskusia a hodnotenie produktov nie je určená na objednávanie. Ďakujem.
 • Autor:
  Marek čemez
  Dátum:
  5. 10. 2019
  Zdravím.ja mám okumu longbow 70.kupoval dva a na jednom mám jeden problém.bol aj na reklamacke. A chyba je tak ze vsetko funguje jak má.alejak ho po nasadzovaní položím na stojan a chcem ručne uvoľniť silon ešte tak cca po 1m sa zasekne cievka.a v keď bol na reklamacke povedali že všetko je ok...
 • Autor:
  Vlastimír Knotek
  Dátum:
  3. 6. 2019
  Mám 3 ks LB a iné už nechcem. Sú neprekonateľné. Knotek
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  2. 6. 2019
  Zdravim mam navijaky okuma longbow 65. Potrebujem radu kde by som vedel kupit to plastove usko s ktorym sa prepina baitoner? Dakujem pekne.
 • Autor:
  Daniel Jankech
  Dátum:
  3. 6. 2019
  Oslovte ma e-mailom. Toto je diskusia k výrobku.

Nezmeškajte žiadnu akciu a zľavu!

Chcete vedieť o zľavách a akciách skôr ako ostatní? Prihláste sa k newsleteru.