Krmivo Master Gara

Krmivo Master Gara
Tip

Účinné a lacné krmivo na lov kaprovitých a bielych rýb.Vyskúšajte.

Zobraziť viac
Naša cena s DPH:
6,99 €
Výrobca:
Setti
Katalógové číslo:
Master Gara
 • Krmivo Master Gara - Vanilka (žltá farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Scopex (žltá farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Jahoda (červená farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Tutti Frutti ( červená farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Med (žltá farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Kapor aníz ( farba tmavšieho obilia s červenými vločkami)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Kapor feeder (farba tmavšieho obilného šrotu s červenými vločkami)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Studený kapor ( čierna farba s červenými vločkami)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Syrové červené (červená farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Syrové biele ( žltkastá farba)

  Nedostupné
  6,99 €
 • Krmivo Master Gara - Citrón

  Nedostupné
  6,99 €

Popis tovaru

Krmivo Master Gara od talianského výrobcu Setti je pre slovenských rybárov už dlhé roky známe. Nedostalo sa mu však takého uznania ako by si naozaj zaslúžilo. Zásadným problémom je slabé vysvetlenie účinku krmiva zo strany predajcov v súvislosti so správnym miešaním, výberom druhu na konkrétnu rybačku a tiež vhodným výberom koncentrácie krmiva. Cena je za jedno balenie: 2 kg 

Krmivo Master Gara je naozaj lacné, keďže  je vysoko koncentrované  a dá sa miešať až v pomere 1:4, čo Vám z jedného 2-kg balenia zabezpečí až 10 kg účinného a lacného krmiva. Ak hovorím o lacnom krmive, samozrejme  to závisí aj od základovej zmesi ktorú použijeme. Môj osobný názor ( majiteľa webu) je že stačí použiť hrubšie mletý šrot z pšenice, jačmeňa, kukurice, alebo rozdrvený starý chlieb, pečivo a pod., čo je lacná a dobrá základová zmes na miešanie Master Gary. 

Aký pomer miešania zvoliť?

Pomer základovej zmesi a koncentrovaného krmiva závisí od viacerých faktorov. Všeobecne platí pravidlo, že čím je voda menšia a viac navštevovaná, tým treba použiť koncentrovanejšie krmivo, nie však väčší pomer ako 1:2. ( 1 diel Master Gary, 2 diely základového krmiva). Naopak na veľkej vode kde je prirodzene koncentácia nižšia môže miešať pomer až k 1:4 a samozrejme použiť ho väčšie množstvo. 

Ako krmivo správne namiešať? 

Správne namiešané krmivo poznáte tak, že ak ho natlačíte do kŕmidla a ak kŕmidlo po 15-20-tich minútach vytiahnete, na kŕmidle sa budú nachádzať len malé zvyšky krmiva. Ak budete mať kŕmidlo plné krmiva aj po vytiahnutí z vody, urobili ste príliš vyokú koncentráciu a takto namiešané krmivo neplní svoj účel, keďže láka ryby iba svojou vôňou, ryby sa nezdržia pri kŕmidle aby zbierali malé omrvinky pri háčiku a kŕmidle. Krmivo namieštajte postupným pridávaním vody do zmesi a vyskúšajte ako lepí. Pokiaľ Vám odpadáva pri nahodení z kŕmidla je príliš málo lepivé a naopak, ak ho vytiahnete s kŕmidlom celé je moc lepivé. Skúšajte miešať postupným pridávaním vody až do správnej konzistencie. 

Akú arómu a farbu použiť na konkrétnu rybačku v konkrétnom období? 

Platí základné pravidlo: Červené a čierne krmivá sa používajú v chladnejšej vode, ostatné žlté, farby obilia a pod. počas teplejších dní. V tomto texte samozrejme odporučíme konkrétne krmivo na konkrétnu rybačku. NašA firma dodáva nasledovné arómy krmív a farieb: 

Vanilka (žltá farba) : Vanilková aróma sa pokladá za univerzálnu arómu a je vhodná to všetkých typov vôd a období, predovšetkým na lov kaprov. Zásadne je však najúčinnejšia počas teplejších dní, alebo vtedy keď sa jednoducho neviete rozhodnúť akú arómu a aké krmivo použiť. 

Scopex (žltá farba) : Ide o arómu ktorá vznikla miešaním bežných sladkých aróm. Ale nepokladajte ju za niečo charakteristické ako napríklad vanilku či jahodu, každá firma ktorá dodáva arómu scopex si ju predstavuje inak. Toto krmivo je vhodné predovšetkým do veľmi prechytaných vôd a pôsobí univerzálne predovšetkým na lov kaprov od jari do jesene. 

Jahoda (červená farba): Krmivo má výraznú tmavočervenú  farbu so silnou jahodovou arómou. Aj napriek tomu že rybári by automaticky predpokladali že je vhodné na teplé leto, lepšie funguje počas období chladnejších nocí aj keď sú dni ešte teplé, alebo zavčasu na jar, alebo v jeseni. Pokiaľ ho chcete miešať až v pomere 1: 4 ak si chcete udržať jeho farbu, je potrebné primiešať trochu červeného farbiva, alebo červeného aromatického koncentrátu. 

Tutti Frutti ( červená farba):  Krmivo svojimi vlastnosťami kopíruje jahodovú arómu a používa sa za rovnakých podmienok. Akú zvoliť arómu pri podobných krmivách je diskutabilné. Ale ak je teplejšie skúste tutti, ak chladnejšie jahodu. 

Med (žltá farba):  Medová aróma je asi najpoužívanejšou arómou vôbec. Je vhodná na lov kaprov počas bežnej sezóny v teplých letných dňoch. Myslím si že sa moc nehodí na veľmi exponované vody, kde medovú arómu používa každý, ale neznamená to, že ak je správne krmivo namiešané, nemôže mať vysokú účinnosť. 

Kapor aníz ( farba tmavšieho obilia s červenými vločkami) : Univerzálne kaprárske krmivo. ktoré odporúčame predovšetkým na lov v prechytaných vodách. Výrazná anízová aróma zvyčajne pritiahne ryby aj z iných zakŕmených miest. Dá sa použiť aj v chladných jesenných dňoch a na jar.   

Kapor feeder (farba tmavšieho obilného šrotu s červenými vločkami):  Krmivo je vhodné na lov feederom predovšetkým na lov kaprov. Má výraznú sladko - korenistú arómu a je hrubšie namleté. Odporúčame  počas celého roku. Pri miešaní  dbajte na hrubšiu konzistenciu základového krmiva.Vhodné je aj do tečúcich vôd. 

Studený kapor ( čierna farba s červenými vločkami): Ostrejšia sladko-korenistá aróma. Krmivo je vhodné predovšetkým na lov po jesennom zarybnení, alebo zavčasu na jar, teda jednoznačne do studenej vody, kedy ryby berú opatrnejšie. 

Syrové červené (červená farba): Silná syrovo-smradľavá aróma láka predovšetkým mreny, podustvy, nosále, pleskáče či iné biele ryby. Je vhodné aj do tečúcich chladnejších vôd. Vo veľmi prechytaných vodách vie spoľahlivo prilákať aj kaprov. 

Syrové biele ( žltkastá farba) : Silný syrový záapach láka predovšetkým mreny, podustvy či nosále, ale aj ostatné biele ryby a kaprov. Master Gara syr, je určite jedno z najúčinnejších krmív na lov bielych rýb na slovenskom trhu. 

 

 

 

 

Diskusia

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Naposledy ste navštívili:

Nezmeškajte žiadnu akciu a zľavu!

Chcete vedieť o zľavách a akciách skôr ako ostatní? Prihláste sa k newsleteru.